fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W jakim wieku zapisać dziecko na angielski?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ingla

PostWysłany: Piątek, 17 lipca 2015, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jadzia Napisał:
ale to mimo wszystko nie zwalnia nas z "edukacji" w tym wieku. .

Naprawdę jest taki obowiązek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krezus

PostWysłany: Środa, 26 sierpnia 2015, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wprowadzają naukę języków dla 5 latków, a potem mają wprowadzić dla wszystkich przedszkolaków. Ktoś przemyślał taką decyzję, chociaż w Ministerstwie Edukacji nigdy nie wiadomo. Także chyba nie ma przeciwwskazań. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lacyy

PostWysłany: Czwartek, 27 sierpnia 2015, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie 3-4 latki to można powoli samemu uczyć angielskiego, w przedszkolach zazwyczaj są jakieś zajęcia z angielskiego, fajne do nauki są takie fiszki dla dzieci obrazkowe po kilka złotych - o takie http://www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki-dla-dzieci/produkt,angielski-z-naklejkami,71611444,1.html
Powrót do góry
migoe

PostWysłany: Czwartek, 17 września 2015, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samemu można uczyć dzieci, jak ma się przynajmniej poziom C1. Inaczej błędnie się nauczą, jeśli mama lub tata znają tylko podstawy. Ale jak najbardziej dziecko powinno się uczyć w tym wieku. Szkoda, że jak miałam 3-4 latka nikt o tym nie myślał, bo po co, dopiero pierwszy język - angielski miałam w liceum! Zdecydowanie za późno.
Powrót do góry
benko

PostWysłany: Poniedziałek, 28 września 2015, 21:59    Temat postu: Wiek na naukę Odpowiedz z cytatem

Niby 3 latek najlepiej uczy się języka, ale boję się, że wtedy myli go z ojczystym... Ja wolę jednak poczekać trochę dłużej...

aleksandra.eska

PostWysłany: Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podepnę się pod mojego przedmówcę. Dziecko jak najbardziej warto zapisać na lekcje jak najwcześniej, ale godzina zajęć raz w tygodniu niewiele pomoże. Dopiero używanie języka w domu jest gwarancją, że nasza pociecha szybko go opanuje. I tu faktycznie pojawia się problem motywacji i metody.
Trzeba przyznać - mówienie do dziecka po angielsku może na początku być dziwne. W 99% już po pierwszym zdaniu przejdziecie z powrotem na polski. Najlepiej więc ustalić odpowiednie sytuacje, w których ten język jest używany i już po chwili stanie się to nawykiem. Napisałam ostatnio post mówiący o tym jak i kiedy uczyć się języka z dzieckiem. Co najważniejsze - można to zrobić nawet jeśli samemu nie mówi się płynnie po angielsku. Mam nadzieje, że dla wielu z Was rodziców będzie od przydatny. Pozdrawiam
http://blog.fiszkoteka.pl/nauka-angielskiego-dla-dzieci-jak-i-od-kiedy-uczyc-dziecko-jezyka,744/
Powrót do góry
Bumbix34

PostWysłany: Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to racja.. zgadzam się w 100 %.
Powrót do góry
Kartunia

PostWysłany: Środa, 27 kwietnia 2016, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im szybciej tym lepiej, wiadomo ze z ilością godzin nie można przesadzić nie możne być ich za dużo ani za mało. Ja zapisałam dziecko w wieku 4 lat i nie żałuje uważam ze to odpowiedni wiek Smile
Powrót do góry
Zolia

PostWysłany: Piątek, 29 kwietnia 2016, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem im szybciej tym lepiej
Powrót do góry
Darro

PostWysłany: Piątek, 6 maja 2016, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej w domu słówka, zwroty przemycać, oczywiście z pierwszeństwem dla języka ojczystego.. w przypadku rodzeństwa sprawdza się super! mamy czy tata z maluchami małe konwersacja nawet codziennie parę słów, parę zdań, naprawdę są efekty!
Powrót do góry
Darro

PostWysłany: Poniedziałek, 16 maja 2016, 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem artykuł przeczytać, ale 404 wyskakuje.. czy może ktoś naprawić?Smile
Powrót do góry
moniczka

PostWysłany: Środa, 18 maja 2016, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem im szybciej tym lepiej. Małe dzieci lepiej, szybciej uczą się języków. Mój synek w wieku 3 lat zaczął uczuć się języka angielskiego w przedszkolu.
Powrót do góry
plisa12

PostWysłany: Piątek, 26 sierpnia 2016, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że im szybciej tym lepiej. Oczywiście w ramach zabawy Smile
Powrót do góry
kusnymar7

PostWysłany: Czwartek, 25 maja 2017, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem też im wcześniej tym lepiej. Małe dzieci przez zabawę mogą się wiele nauczyć. Tylko potem trzeba to utrwalać. Ale już 3 - 4 latki mogą chodzić na takie zajęcia i uczyć się słówek, prostych piosenek, rymowanek itp. Potem przyjdzie czas na trudniejsze zagadnienia, ale podstawy też jakieś warto mieć Smile
Powrót do góry
srorm1

PostWysłany: Środa, 10 stycznia 2018, 10:01    Temat postu: kursy językowe Odpowiedz z cytatem

Nawet nie liczę na to, że moje dziecko nauczy się języka w szkole więc muszę coś ogarnąć. Ja mam 35 lat ale w języku angielskim mogę powiedzieć hm Hello my name is Marta. Na tym mój angielski się kończy Very Happy
Więc nie chcę takiej przyszłości dla mojej córki, im wcześniej zacznie się uczyć tym lepiej. Ostatnio trafiłam na stronę firmy smiletrips, firma ta oferuje wyjazdy zagraniczne połączone z nauką. Słuchajcie, sprawdźcie sobie, myślę że to spoko opcja. Podsyłam linka http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezykowe-za-granica/obozy-kolonie-jezykowe-w-anglii-w-wielkiej-brytanii/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: