fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak pomysłu na sposób nauki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fen-dweller

PostWysłany: Piątek, 25 marca 2016, 17:56    Temat postu: Brak pomysłu na sposób nauki Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów.
Trafiłem na te forum, gdyż chciałbym się poradzić w kwestii nauki języka.
Jestem osobą, która z nauką angielskiego w szkole mam styczność ponad 15 lat, dodatkowo sporo wyciągnąłem z gier i filmów w języku angielskim.
Mój poziom określam jako prawie zaawansowany jednak z powodu małej praktyki i braku usystematyzowanej wiedzy z gramatyki chciałbym się za to porządnie zabrać.
I właśnie teraz nie wiem. Próbowałem różnych sposobów. Program typu Profesor Henry uważałem za "zbyt początkujący" jak na mój poziom, a kursy na YouTube czy podcasty są dla mnie przeważnie zbyt trudne w ogarnięciu poza tym obecność komputera podczas nauki jeszcze nigdy nie pomogła mi w nauce.
Ma ktoś pomysł na efektywną naukę w mojej sytuacji?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EnglishPls

PostWysłany: Niedziela, 27 marca 2016, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miałaś styczność może z książką Macieja Mataska?
Znajduję się w niej teoria jak i zadania praktyczne, które napewno Ci pomogą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Irana

PostWysłany: Wtorek, 29 marca 2016, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy musi wypracować swoja własną metode nie ma innego wyjścia
Powrót do góry
molinka47

PostWysłany: Wtorek, 29 marca 2016, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze powtarzałam po kilka razy i udawało się
Powrót do góry
uczen przeciętny12

PostWysłany: Piątek, 1 kwietnia 2016, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zapisanie się na jakiś kurs, tam na pewno nauczą Cię gramatyki.
Powrót do góry
migoe

PostWysłany: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kursach jest różnie. Czasem jest tak że jak wolniej łapiesz to najczęściej nauczyciel nie tłumaczy ci bo musi dalszy materiał realizować dla całej grupy - więc będziesz do tyłu. No chyba że będziesz w grupie nadążających. Dlatego nie polecam kursów a naukę samodzielną. Gdyby było mnie stać poszłabym na korepetycje z native speakerem.
Powrót do góry
migoe

PostWysłany: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i nie napisałam o moich sposobach nauki: Czytanie English matters - wydania specjalne, mam fiszki i skończony angielski no problem z SuperMemo. Też właśnie teraz nie wiem czy w kółko powtarzać super memo czy przerzucić się na fiszki i czytanki z EM. Zawsze stoję przed dylematem jak skończę jakiś kurs czy założony przez siebie projekt.
Powrót do góry
Ingla

PostWysłany: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Migoe, jakiś czas temu rozmawialiśmy tutaj o Twoim angielskim, mówiłaś co sprawia Ci kłopot, jakie są ograniczenia, otrzymałaś też różne porady. Ten wpis przypomniał mi o Twojej nauce, przejrzałam blog, obecne i poprzednie wpisy i uważam, że choć są pewne oznaki postępu, jednak ogólny obraz mógłby być znacznie lepszy niż jest. Piszesz po angielsku, dobrze, że wogóle probujesz a na podstawie tych tekstów można powiedzieć skąd wynikają błędy, gdzie jest zaciągnięty hamulec w samokształceniu. Bo, to, że byłoby efektywniej z dobrym nauczycielem, to żadne odkrycie, ale z różnych powodów uczysz się sama. Co widzę:
Głównie niedbalstwo, pośpiech, brak zastanowienia nad tym co chcesz napisać w obcym języku i jak to należy zrealizować. Jeśli piszesz aby pisać, byle jak, tak jakbyś odkręciła kran ze słowami i niech sobie lecą bez żadnej kontroli, a odbiorca niech się przyłoży do odgadnięcia o co Ci chodzi – to OK., nie ma potrzeby nad niczym pracować. Jeśli jednak chcesz budować zdania poprawnie, należy zastanowić się nad tym jak zastosować zasady, piszesz, że je znasz, ale jednak ich nie stosujesz, a są to reguły podstawowe, dla początkujących.
1. Każde zdanie musi mieć podmiot, w Twoich ich często brakuje , a wypowiedzi są niezrozumiale np. "Does still pain me" w tym przykładzie "still " jest podmiotem? A jeśli nie, to co nim jest?
"And gave a patiente and perseverance too" – gdzie jest podmiot?

2. Zdanie musi mieć także orzeczenie, zbudowane zgodnie z zasadą w wybranym czasie. Twoje orzeczenia miewają cechy jakiegoś czasu, ale fragmentaryczne :
"I’m unemployed person who looking for a new Job" – czy zastanowiłaś sie nad tym, że czas PC ma 3 elementy orzeczenia: formę to be, czasownik+ing? Czy wiesz to?

"this case applicable me" – gdzie tu jest jakikolwiek czasownik?
3. Biegłe opanowanie użycia podstawowego zasobu słów, choćby give i get zdecydowanie są wśród nich, a ponieważ maja przeciwstawne znaczenia, ich mylenie powoduje utratę sensu
"I feel like a person who someone a very long time got a gift"
Do tych słów należą oczywiście zaimki osobowe i przymiotniki dzierżawcze, mam wrażenie, że tylko myślisz, ze je znasz
"I’m thinking about how to extended your audience too more and more visit on my photography blog" – z "your" wynika, że chcesz rozszerzyć publiczność czytelnika, a nie swoją.

4. Przypadkowe używanie a i the, wstawiasz je jakby byly bez znaczenia. A=jeden, jeśli to wiesz to skąd "take a more and more pictures"
"in my country it’s not a quickly" – czy "a" stosuje sie przed rzeczownikami, czy przed czymkowiek? Co oznacza "quickly"?

5. Podstawowe czasy i najprostsze ich zastosowanie
"I have done a lot of work yesterday" (rymowanka Yesterday, ago and last are always in the Past)

"I didn’t nothing" gdzie jest czasownik (oraz dlaczego są tu dwa przeczenia?)
"tomorrow I will be feel better " – jak buduje sie orzeczenia w czasach Future? Który z nich wybrałaś dla tego zdania? Dlaczego nie sprawdziłaś jakie sa elementy tego orzeczenia? (will+czasownik lub will+be+czasownikING)?

6. Nie zauważasz liczby pojedynczej i mnogiej
"the second things is not so simple"Many issue and problems was very complex"
Lista grzechów niedbalstwa jest bardzo długa, a to co mogę Ci poradzić to: zmień sposób nauki, bardzo dokładnie, z myśleniem i robieniem ćwiczeń przerób "Essential Grammar in Use" R. Murphy, czerwona. To najlepsza książka do opanowania podstaw, w dalszej kolejności niebieska "English grammar in use"
Jeśli chcesz informacji o tym co robisz, wpisuj tutaj po kilka przemyślanych zdań, z polską wersją, jeśli zrobisz to 2-3 razy w tygodniu, obiecuje, że zrobię ich korektę i skomentuję.
Powrót do góry
norson

PostWysłany: Wtorek, 13 lutego 2018, 13:56    Temat postu: sposoby na naukę Odpowiedz z cytatem

Kursy stacjonarne zdecydowanie nie polecam, są bez sensu, już raczej warto zainwestować jak wyżej wspomniano w korepetycje z native speakerem albo zagraniczne kursy językowe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: