fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przygoda z Amerykaninem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
li4li

PostWysłany: Czwartek, 26 czerwca 2014, 23:23    Temat postu: Przygoda z Amerykaninem Odpowiedz z cytatem

Wiele, wiele lat temu znajoma poprosiła mnie, żebym pomógł zawodowo pewnemu Amerykaninowi o polskich korzeniach. Przyjechał do nas dwa miesiące wcześniej i próbował zrobić swój film dokumentalny. Problem był spory, ponieważ on jeszcze nie mówił po polsku, a ja także nie mówiłem wówczas po angielsku. Tym nie mniej udało się i film powstał. A przy okazji zaprzyjaźniliśmy się i nadal utrzymujemy kontakty, choć po ośmiu latach w naszym kraju wrócił do ojczyzny. Z późniejszego okresu zapamiętałem taki lapsus językowy. Otóż kolega zajmował się w Stanach muzyką eksperymentalną połączoną z wizualizacjami (różne obrazy sterowane dźwiękami). Chciał się ze mną podzielić swoimi dokonaniami na tym polu, a naszego języka używał już sporadycznie i powiedział w rozmowie telefonicznej coś takiego:

"Ostatnio przegotowaliśmy otwór, całkiem nowy" Smile

Długo leżałem ze słuchawką na podłodze, zanim byłem w stanie wyjaśnić mu co mi zakomunikował. I tak z przygotowania nowego utworu wyszła "gotowana dziura". Jak się gotuje dziurę? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maliniak

PostWysłany: Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio spotkałem w pociągu anglika który nie zdążył wysiąść i pogadałem z nim troche on powiedział mi że dobrze mowie po angielsku i że w polsce mało kto tak potrafi. zaprowadziłem go na przystanek i powiedzialem kierowcy gdzie go ma wysadzić. I rozmawiałem z nim tak około godziny. Nie spodziewałem się że mogę aż tyle gadać po angielsku Smile
Powrót do góry
AndrzejBr

PostWysłany: Wtorek, 1 lipca 2014, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo, to czym się zajmujesz Maliniak?
Student języka angielskiego? Razz
Wiesz jaki ja mam problem? Że podczas rozmowy często nie potrafię kontynuować rozmowy, ponieważ brakuje mi jednego słówka i przez nie się blokuję zamiast dalej ciągnąć wątek...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: