fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mudziaj z Afłika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
freak007

PostWysłany: Sobota, 18 kwietnia 2015, 16:44    Temat postu: Mudziaj z Afłika Odpowiedz z cytatem

Nie no... Pcham ci ja dzisiaj kosiarkę na łące w Dojczlandzie, a tu mi z za iglaków ciemnoskóry kolo z rowerem wychodzi i po angielsku zagaduje o pracę.
I nawet mi ta rozmowa gładko poszła, raz się może zaciąłem (może dwa) Cool
ale szybko wróciłem na właściwe tory.
Moja pierwsza rozmowa po angielsku od kilku lat Very Happy
Facet przyjechał z Gambii. A mówią że czarni przyjeżdżają do Europy by nic nie robić i żyć z zasiłku Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tintin

PostWysłany: Sobota, 18 kwietnia 2015, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie jak Polacy w UK... albo gdziekolwiek indziej, gdzie pojawią się na dłużej.
Powrót do góry
freak007

PostWysłany: Sobota, 18 kwietnia 2015, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tintin ( a może tętę, bo chyba tak wymawia się to imię ) a czy to mozliwe że ma się talent do jakiegoś języka a do innego nie?
Ruszyłem na podbój Dojczlandu w 2010 i wstyd się przyznać , ale po niemiecku nie mówię. Przerobiłem chyba ze dwa samouczki. Przeczytałem kilka uproszczonych lektur . Obecnie mam pauzę bo to nic nie daje. Zastanawiam się na d nauką z podcastów. Nie tylko nie potrafię mówić pełnymi zdaniami, ale bardzo często nie rozumiem mówionego niemieckiego (chociaż słuchałem nagrań, i to dość sporo). Neutral
Pocieszam sie tym że mój dziadek znał niemiecki na zaawansowanym poziomie, ale nie potrafił nauczyć się angielskiego (nieszczęsna angielska ortografia).Nie rozumiał jedynie niemieckich dialektów-ale to zupełnie inna sprawa.
Powrót do góry
tintin

PostWysłany: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tintin to właściwie Tin Tin - mój nick pochodzi z czasów, kiedy przynajmniej raz w miesiącu oglądałem "Kruka" Aleksa Proyasa.

Czy można mieć dryg do jednego języka, a nie radzić sobie z innym? Nie wiem, nie znam się. Pewnie można. Ale coś zasugeruję, OK?

Angielski i niemiecki są dość podobne (nie wybitnie, ale jednak). Czy jest możliwe, że Ty po prostu nie lubisz tego języka i, podświadomie, sabotujesz swoją naukę? Bo skoro chcesz się go nauczyć i mieszkasz w niemieckojęzycznym środowisku, czyli masz bardzo ułatwione zadanie, a mimo to jakoś nie wchodzi - może coś się w środku buntuje?
Powrót do góry
Pretexxt

PostWysłany: Czwartek, 23 kwietnia 2015, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też znam osoby, które do jednych języków mają dryg a do innych jak grochem o ścianę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: