fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Quicktionary 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gaweł

PostWysłany: Środa, 3 czerwca 2009, 14:21    Temat postu: Quicktionary 2 Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zdarzyło mi się spotkac z takim czymś jak "Quicktionary 2 "
Zatanawiem sie czy nie zakupic tego urzadenia ale wpierw chciałbym poznac wasza opinie,moze mieliscie juz z tym czyms do czynienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna

PostWysłany: Środa, 5 sierpnia 2009, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłam Quicktionary2 w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolona. Świetna pomoc w czytaniu dla wszystkich którzy nie lubią tracić czas na szukanie słówek w słowniku. Poza tym jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym nie znalazła w nim szukanego słowa, co zdarza się w innych słownikach
Powrót do góry
Leszek

PostWysłany: Środa, 7 października 2009, 10:32    Temat postu: Wysoka cena Odpowiedz z cytatem

Zainteresowałem się tym urządzeniem i poszukałem bliższych informacji. Już kilka lat temu widziałem na rynku podobne urządzenia, ale znacznie uboższe. To obecnie proponowane istotnie jest bardzo dobre z punktu widzenia zasobu słownictwa. Jest też wygodne dla osób czytających angielską lekturę i potrzebujących na bieżąco tłumaczenia poszczególnych słów. Jednak dotyczy to wyłącznie tekstów drukowanych. Czy warto na ten cel wydać ok. 500 zł? Moim zdaniem tylko wówczas, gdy ktoś jest bardzo zamożny i nie liczy się z pieniędzmi.

W przypadku nauki przez internet, czy choćby tylko komputer mamy bardzo wiele możliwości, by sobie pomóc zarówno darmowymi słownikami lub tłumaczami, czy też płatnymi programami jednak 6 razy tańszymi.

Zresztą to samo dotyczy nauki języka angielskiego. Czy warto płacić horrendalne sumy za lekcje prywatne, czy też raczej korzystać z niezwykle bogatych serwisów uczących języka angielskiego w sieci (jak choćby ten znakomity, z którego korzystamy obecnie), rozmaitych samouczków, a także wielu kursów w mediach. Niekiedy są one dodatkowo dostępne do ściągnięcia w postaci podcastów, np. lekcje ang. na stronie internetowej w Radiu Lublin itp.

Myślę, że rezultaty będą zależne od samozaparcia i naszych prawdziwych chęci, a nie od sumy pieniędzy, którą przeznaczymy na naukę.

Pomijam w rozważaniach sytuacje, gdy ktoś musi się gwałtownie nauczyć języka, np. z powodu pracy, czy wyjazdu za granicę. Wtedy musimy dobierać środki do potrzeb.
Powrót do góry
Krzysiek

PostWysłany: Niedziela, 11 października 2009, 18:37    Temat postu: Quicktionary2 jest dobre Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem Quicktionary2 ok. 6 miesięcy temu i choć nie należę do zamożnych to nie żałuje żadnej z 499 złotówek które na ten sprzęt wydałem.

Owszem sprzęt jest przydatny do tekstów drukowanych, ale to właśnie na tekstach drukowanych najczęściej pracuje się z językiem i różnica w szybkości tłumaczenia pomiędzy Quicktionary a jakimkolwiek innym (drukowanym czy internetowym) sprawiła że CHCE mi się czytać !

Mi pomogło to przełamać barierę i zacząłem po prostu "pożerać" książki w oryginale a potwierdzi to każdy nauczyciel, że właśnie czytanie w oryginale daje największego "kopa" w nauce, bo język sam zaczyna "wchodzić" do głowy i rożne konstrukcje gramatyczne, idiomy oraz same słówka stają się dla ciebie "naturalne".

Z quicktionary jest tak, że czytasz coś czytasz i napotykasz na słówko którego nie znasz, no i jak korzystasz ze słownika tradycyjnego a akcja książki wciąga to sprawdzasz to słówko przeważnie wtedy kiedy jest ono niezbędne do zrozumienia treści zdania, no ale jak zaczynasz wertować słownik to już zapominasz w jakim kontekście to słówko było i o co chodziło i całość "procedury" jest dość irytująca i trwa przynajmniej 40-60 sek., a z quicktionary sprawdzasz prawie każde słówko którego nie rozumiesz bo trwa to całe 2 sek. i nie ważne czy je zapamiętasz czy nie , bo jak zaczniesz czytać to zobaczysz że słówka których nie rozumiesz zaczynają się powtarzać, a ty je zaczniesz rozpoznawać.

Chyba się trochę rozpisałem, pozdrawiam wszystkich i życzę przemyślanych zakupów Smile
Powrót do góry
jacekjack

PostWysłany: Środa, 14 października 2009, 10:17    Temat postu: Moja opinia Odpowiedz z cytatem

Widziałem to akurat w zeszłym tygodniu u kumpla i widzę że poza jedną opinią wszystkie pozostałe podzielają entuzjazm mojego kolegi Smile , musze przyznać, że robi wrażenie... Zanim coś kupię to pytam po 10 razy i męczyłem tym tematem też gościa od angielskiego, który z kolei widział to w Holandii gdzie korzystają z tego dość nagminnie. Twierdzi, że to faktycznie uczy słówek i pomaga i nie jest to żaden gadżet. Ma dobry i profesjonalny słownik i wymowę z której można się uczyć, choć to nie są nagrania tylko syntezator, ale dobry. Prawie się zdecydowałem, ale może ktoś jeszcze coś doda ?
Powrót do góry
ajap

PostWysłany: Czwartek, 18 lutego 2010, 1:02    Temat postu: moje urzadzonko Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz spotkałem sie z tym urządzeniem na tym forum.
Potem było około tygodnia szukania informacji w necie - rzetelnych jest mało, większość to marketingowy bełkot producenta.
W znalezionych testach online wypowiadano się generalnie pochlebnie o quicktionary, te negatywne wytykały problemy z rozpoznawaniem niektórych znaków i szybkością działania.
Do zakupu ostatecznie przekonała mnie wizyta w jednej z księgarni które dystrybuują tłumacza.
Bardzo miła pani pozwoliła mi w ramach testów przetłumaczyć pół słownika phrasal verbs'ów Smile. Dostałem też zniżke 10%.

Kupiłem i używam od około miesiąca. Przyznaję że jest warte tych 450pln. Oto czemu:

zalety:

- zasób słów - z informacji jakie zebrałem wynika że 160tys definicji to jest rekord nawet jeśli chodzi o słowniki drukowane.
Nie spotkałem się jeszcze z brakiem jakiejś definicji.
- funkcjonalność - pracuje się z tym tak jak z markerem do zaznaczania textu, w ogóle nie przeszkadza.
- inteligentne tłumaczenie - czasowniki złożone, phrasal verbs itp są tłumaczone poprawnie.
- dostosowanie dla ludzi leworęcznych

braki:

- zdarzają się problemy z rozróżnianiem znaków przy czym bardzo to zależy od rodzaju czcionki. Najczęściej mylone są literki z "zawijasami" typu male g,y,j oraz "ściśnięte" I,l,f,h itp. Tak jak mówię - zdarza się to sporadycznie i nie ze wszystkimi czcionkami. Po kilkukrotnym skanowaniu pod różnymi kontami udaje się jednak uzyskać poprawne słowo.

- brak możliwości wpisania słowa z klawiatury - niby jest klawiatura "optyczna" ale jakoś nie mogę się do niej przekonać i jeszcze nawet nie testowałem, wydaję się wymagać więcej zachodu niż to warte.

Wspomnę jeszcze o wspomnianej szybkości działania.
Od momentu zeskanowania do przedstawienia wyniku upływa od 1 do 3 sekund. Według mnie nie ma o czym mówić, zwłaszcza jeśli porówna się to z czasem przeszukiwania drukowanego słownika Smile

Podsumowując - jeśli nie czytasz biegle i jednocześnie nie jesteś kompletnie początkujący a chcesz czytać po angielsku to qucktionary ułatwi Ci sprawę i uprzyjemni lekturę/naukę.

pozdr
Powrót do góry
george.mikal

PostWysłany: Piątek, 26 marca 2010, 5:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

well said Krzysiek..agreed with u..

thomas sabo online uk
thomas sabo online uk
thomas sabo jewellery
thomas sabo jewellery

Ostatnio zmieniony przez george.mikal dnia Czwartek, 31 marca 2011, 7:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Asia Bednarek

PostWysłany: Czwartek, 22 kwietnia 2010, 15:50    Temat postu: Też mam zamiar kupić Odpowiedz z cytatem

Tydzień temu widziałam Quicktionary u koleżanki. Bardzo fajnie działa. Zaskoczona byłam jakością słownika. Studiuje ekonomie po angielsku więc mam z językiem do czynienia każdego dnia. Zdecydowanie ułatwia pracę z tekstem, nie wspominając już o oszczędności czasu na wertowanie słowników aby znaleźć słówko. Ja mam zamiar zamówić sobie taki sprzęt jako prezent na nadchodzące urodziny Smile. Nie wiem tylko jeszcze czy wersję Premium czy SuperPen.
Powrót do góry
Higher

PostWysłany: Czwartek, 13 maja 2010, 13:41    Temat postu: Quicktionary Odpowiedz z cytatem

Ja mam quicktionary od ponad roku. Sprawdza się doskonale, szczególnie podczas czytania i rozwiązywania rożnych testów kiedy nie znasz słówek, bo robi to szybko i sprawnie. Producent zapewnia na stronie, że to największy słownik i muszę przyznać, że jest faktycznie duży (nie wiem czy największy), bo porównywałem go z taką dwutomową cegłą PWN i jest podobnie. Czytanie w oryginale daje dużeeeego "kopa" w nauce bo zaczynasz rozumieć szybko całe długie zdania, a potem to już jest krok od mówienia. Widziałem jeszcze coś takiego jak Dixau DX3, to też skanuje i tłumaczy, ale nie wiem czy tak dobrze jak Quicktionary2. Acha no i jeszcze wymowa, też jest ważna bo możesz się jej uczyć przy okazji. Trochę tylko ten wyświetlacz wygląda jak w telefonach z lat 90-tych, ale chyba dzięki temu baterie wymieniałem tylko raz na ponad rok działania Very Happy
Powrót do góry
wasyl

PostWysłany: Czwartek, 27 maja 2010, 12:23    Temat postu: Dixau DX3 Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem Dixau miesiąc temu i jestem zadowolony. Klikasz na słówko i od razu pojawia Ci się jego tłumaczenie na wyświetlaczu. Jakość wymowy lektorów jest też rewelacyjna (chyba nagrane mp3 albo coś). Świetne są też kursy wraz z testami. Testowałem też w sklepie Quicktionary, działa równie dobrze ale z wyglądu jest nie teges Wink
Powrót do góry
procroco

PostWysłany: Sobota, 18 grudnia 2010, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam do sprzedania Quicktionary, całkowicie sprawny, normalne ślady użytkowania, dostępne języki : Niemiecki i Angielski !

Jeśli ktoś byłby zainteresowany transakcje dokonujemy oczywiście przez allegro.

Zależy mi na szybkiej sprzedaży bo mam wyjazd i potrzebuję trochę pieniędzy. Tylko 250 zł czyli o połowę mniej niż cena na rynku!

Mój email : procroco@gmail.com
Powrót do góry
Patryk

PostWysłany: Środa, 16 lutego 2011, 15:12    Temat postu: Quicktionary2 Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny produkt. Bez problemu w dowolnym momencie mozemy sobie przetlumaczyc slowko ktore nas interesuje. Kupilem go tydzien temu i wciąz sie z nim nie rozstaje. Jezyk angielski stal sie dla mnie duzo prostszy, nie musze marnowac czasu na wyszukiwanie danego wyrazu. Skanowanie danego slowa trwa pare sekund przez co nauka stala sie duzo bardziej prostsza.
Powrót do góry
wasyl

PostWysłany: Środa, 4 maja 2011, 13:54    Temat postu: Quicktionary2 Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wznowić temat odnośnie quicktionary. Jak te urządzenia sprawują sie na dłuższą metę? Chodzi mi o ich awaryjność. Dodatkowo tak jak wspomniano język angielski jest bardzo obszerny. Czy można tlumaczyć za pomocą quick również techniczne słownictwo?
Powrót do góry
Tompek

PostWysłany: Wtorek, 20 grudnia 2011, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to w zasadzie jest to Quicktionary?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: