fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wpadki językowe w rozmowach z obcokrajowcami
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardozo

PostWysłany: Piątek, 16 września 2011, 12:18    Temat postu: Wpadki językowe w rozmowach z obcokrajowcami Odpowiedz z cytatem

Hej, jakie mieliście zabawne wpadki podczas rozmów z obcokrajowcami?

Mi się kiedyś zdarzyła podczas rozmowy z nowo poznanym studentem, który przyjechał na erasmusa. Akurat temat zszedł na piłkę nożną i mu opowiadałem jak skręciłem staw skokowy i naderwałem więzadła mięśniowe. Tyle, że jak się później okazało on zrozumiał, iż ja skręciłem sobie rękę w nadgarstku.. Wyszło tak pewnie dlatego, gdyż pokazywałem na ręce jak to wyglądało. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karolek

PostWysłany: Czwartek, 5 lipca 2012, 8:02    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Ja rozmawiałem po angielsku z moim bratem ciotecznym. A wpadke miałem taką: jego narzeczona paliła papierosy "life" (ruskie). Rozmawiając kłóciliśmy się, on do mnie mówi,że nie powinienem w nocy się włóczyć po ulicach.A ja do niego"It's my life" (miałem na myśli: to jest moje życie i robie,co chce) i akurat spojrzałem się na papierosy,które leżały na stole, przy którym rozmawialiśmy.On do mnie: a od kiedy ty palisz? I czemu mówisz,że to są twoje papierosy skoro one należą do mojej narzeczonej?Troche dziwna wpadaka, ale prawdziwa wpadka hehe
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angielski Bielsko-Biała

PostWysłany: Piątek, 21 września 2012, 9:57    Temat postu: Wpadki Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem kiedyś przez telefon z pracownicą hotelu w Niemczech dokonując rezerwacji noclegów dla kilkunastoosobowej grupy. Po kilkunastu minutach rozmowy w języku angielskim i omówieniu wszystkich szczegółów poinformowałem, że dzwonię z Polski. Moja rozmówczyni przeszła z angielskiego na polski informując mnie, że jest Polką i od roku pracuje w tym hotelu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gacek

PostWysłany: Piątek, 21 września 2012, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angielski Bielsko-Biała@ to dobre Very Happy
Powrót do góry
Olka

PostWysłany: Wtorek, 2 października 2012, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpadka jednego z hoteli w Krakowie, który nazywał się... BONER. Co to znaczy, to wtajemniczeni wiedzą, w każdym razie hotel cieszył się niesłabnącą popularnością wśród angielskich turystów (głównie facetów w trakcie wieczorów kawalerskich), którzy jeździli robić sobie zdjęcia z szyldem.

Od kilku tygodni hotel zmienił nazwę na "Bonerski". Very Happy
Powrót do góry
gacek

PostWysłany: Wtorek, 2 października 2012, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he... Boner Smile
Powrót do góry
Agnieszka

PostWysłany: Wtorek, 12 lutego 2013, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam taką "wpadkę" jak byłam na Gibraltarze.
Wsiadłam do autobusu i poprosiłam o dwa bilety, kierowca powiedział tylko "FREE" a ja zrozumiałam "THREE" i zapytałam czy w euro czy w funtach, a kierowca na to: "Free!! Don't you understand?"
Powrót do góry
KrystianZator

PostWysłany: Niedziela, 6 października 2013, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając ten tematy przypomniał mi się kawał:

Jak nauczyć Anglika przeklinać?
Niech powie: Tea Who You Yeah Bunny
Powrót do góry
medora

PostWysłany: Sobota, 7 grudnia 2013, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś słyszałam jak jeden początkujący w angielskim Polak śpiewał komuś "Happy birthday who you"...
Powrót do góry
tomeks

PostWysłany: Wtorek, 17 grudnia 2013, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medora Napisał:
Kiedyś słyszałam jak jeden początkujący w angielskim Polak śpiewał komuś "Happy birthday who you"...

Hahaha, no nieźle, mała pomyłka a ile może zmienić Wink
Powrót do góry
Soob

PostWysłany: Czwartek, 23 stycznia 2014, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak z 2-3 lata temu, kiedy mój angielski był na dość niskim (obiektywnie patrząc) poziomie rozmawiałem z kumplem z USA przez Skype'a i od czasu do czasu pytałem się go o pierdoły gramatyczne (jak napisać zdanie/czy można tak powiedzieć itp.).

Rozmawialiśmy dosyć często więc, któregoś dnia na koniec rozmowy chciałem mu powiedzieć, że jego rady są bezcenne i zamiast użyć słowa priceless użyłem słowa worthless Smile Kumpel trochę się zmieszał, ale szybko zrozumiał, gdzie zrobiłem błąd
Powrót do góry
milenazag

PostWysłany: Poniedziałek, 31 marca 2014, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej jeśli dzielicie się tu swoimi wpadkami językowymi to możecie sie podzielić również w ramach konkursu na najśmieszniejszą wpadkę Smile do wygrania kurs językowy za granica smartfon i inne ! konkurs organizuje Sprachcaffe i wystarczy odpowiedzieć na 2 pytania i zagłosować na ulubiony blog językowy - polecam po przyjacielsku ->>> http://www.mowpohiszpansku.pl/

Tutaj znajduje się formularz -> FORMULARZ
Smile[/url]
Powrót do góry
alla

PostWysłany: Sobota, 16 kwietnia 2016, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie się to wszystko czyta, mam nadzieję na więcej Smile
Powrót do góry
Janka

PostWysłany: Niedziela, 17 kwietnia 2016, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kojarzę tylko anegdotkę jak kolega w hiszpani wołał swoją dziewczynę olę a wszyscy hiszpanie odpowiedzieli ola
Powrót do góry
jacekm51

PostWysłany: Piątek, 16 grudnia 2016, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrystianZator Napisał:
Czytając ten tematy przypomniał mi się kawał:

Jak nauczyć Anglika przeklinać?
Niech powie: Tea Who You Yeah Bunny

dokładnie !
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: