fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z nauką
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czeremcha

PostWysłany: Poniedziałek, 26 marca 2012, 21:02    Temat postu: Problemy z nauką Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
mam do Was pytanie: jaką metodę nauki języka angielskiego polecacie? Jestem zdesperowany. Próbowałem już kilku metod. Zrobiłem kurs ESKK, mam podręczniki do nauki od zera, dla dzieci, dla dorosłych, do nauki języka specjalistycznego - wszystko to na nic. Nie umiem się po prostu nauczyć tego języka. Przez 10 lat uczyłem się niemieckiego, a angielski tylko gdzieniegdzie "liznąłem".

Odnoszę wrażenie, że ten język przechodzi przez mój mózg jak promienie rentgenowskie i zatrzymuje się gdzieś z tyłu na ścianie Smile

Doradźcie co nieco Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina_ki

PostWysłany: Wtorek, 27 marca 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przyszłą maturzystką, przygotowania pełną parą a więc nauka Smile
A więc tak podstawowa rada, której nie olewaj: nie staraj się w ciągu godziny wyuczyć się od razu 50 słówek. Staraj się to robisz systematycznie np. od pon do piątku po 10 słówek.

Nauka zależy od twojego poziomu inaczej wygląda nauka na poziomie przyswajania podstawowych zwrotów oraz podstaw gramatyki a inaczej na bardziej zaawansowanym poziomie.

Moim zdaniem powinieneś poczytać troszkę o repetytoriach, książkach, fiszkach. Proponuję Ci zakup jednego porządnego repetytorium np. "Angielski od podstaw" edgard, zwróć uwagę, wszystko było posegregowane czyli uporządkowane działami wtedy łatwiej tobie idzie nauka i widzisz rezultaty. Dobre repetytorium proponuje układ : słownictwo -> gramatyka -> teksty -> odsłychu -> dłuższe/krótsze formy wypowiedzi np. zaproszenie, list itp.

Dodatkowo kup sobie wyżej wspomniane fiszki. Zależnie od twojego poziomu i koniecznie czasowniki nieregularne.

+ czytaj książki, tutaj ISEL.EDU.PL znajdziesz książke w wersji angielskiej, + filmy, + jeżeli masz znajomego w angli lub kogoś kto posługuje się biegle tym językiem porozmawiaj troszkę przez gadu gadu później skeype i nie bądź zbyt restrykcyjny dla siebie w nauce, daj sobie czas.

Powodzenia!
Powrót do góry
LukAd

PostWysłany: Środa, 28 marca 2012, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że nie można przesadzać z ilością książek, to chyba nie pomaga. Lepiej mieć mniej, ale lepszych. Poza tym dobry słownik, książkowy albo na kompie. Osobiście polecam taki interaktywny, z wymową. Do tego przydałoby się korzystać z jakichś zagranicznych serwisów, w zależności od tego, jakie temat Cię interesuje. Oprócz tego obowiązkowo wiadomości BBC. Tak na marginesie dodam, że wcześniejsza nauka niemieckiego na pewno Ci nie pomogła Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KamilKuczynski

PostWysłany: Sobota, 31 marca 2012, 17:18    Temat postu: Re: Problemy z nauką Odpowiedz z cytatem

czeremcha Napisał:
Witajcie,
mam do Was pytanie: jaką metodę nauki języka angielskiego polecacie? Jestem zdesperowany. Próbowałem już kilku metod. Zrobiłem kurs ESKK, mam podręczniki do nauki od zera, dla dzieci, dla dorosłych, do nauki języka specjalistycznego - wszystko to na nic. Nie umiem się po prostu nauczyć tego języka. Przez 10 lat uczyłem się niemieckiego, a angielski tylko gdzieniegdzie "liznąłem".

Odnoszę wrażenie, że ten język przechodzi przez mój mózg jak promienie rentgenowskie i zatrzymuje się gdzieś z tyłu na ścianie Smile

Doradźcie co nieco Smile

Żeby skutecznie nauczyć się języka obcego potrzebujesz dwóch rzeczy. Dobrej metody (20% sukcesu) i zapału (80% sukcesu).

Najpierw powinnaś zdobyć motywację, ale to już chyba masz. Potem jest dobrze zrobić, aby nauka języka była przyjemnością. Ja dzięki temu potrafię uczyć się języka po 3-4 godziny dziennie, a kiedyś nienawidziłem sie uczyć języków obcych.

No i dalej z grubsza metoda. Z mojego doświadczenia i badań naukowców:
- nie ucz się z podręczników: nuda, sztuczny język, przez co szybko stracisz zapał i siły do systematycznej nauki,
- ucz się z normalnych książek i filmów. Dzięki temu będziesz uczył się przyjemnie, a przez to systematycznie i z sercem. A dzięki systematyczności i emocjom będziesz uczył się słówek 3-5 razy szybciej,
- gramatyka- najlepsza jest głęboka nauka i duża przeczytanych artykułów oraz książek. Potem sam już zaczniesz widzieć struktury gramatyczne. Będziesz po prostu czuł język.

Natomiast jeżeli chcesz zapamiętać słówka to nie ma innej rady jak powtarzanie ich przez czytanie, słuchanie, oglądanie lub w rozmowie. Powodzenia i nie łam się.

ps. z podręczników się nie na uczysz za wiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armau

PostWysłany: Niedziela, 15 kwietnia 2012, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się najlepiej uczy języka metodą konwersacyjną, gramatykę już mam całkiem dobrze podciągniętą, a teraz staram się jak najwięcej rozmawiać i powtarzać słownictwo. Tobie proponuję na początek jakiś kurs językowy wziąć, sprawdzić najpierw jaki masz poziom, a później się zapisać i poczekać na efekty.
Powrót do góry
KamilKuczynski

PostWysłany: Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armau Napisał:
Mnie się najlepiej uczy języka metodą konwersacyjną, gramatykę już mam całkiem dobrze podciągniętą, a teraz staram się jak najwięcej rozmawiać i powtarzać słownictwo. Tobie proponuję na początek jakiś kurs językowy wziąć, sprawdzić najpierw jaki masz poziom, a później się zapisać i poczekać na efekty.

Moim zdaniem można uczyć się skutecznie nawet bez drogich kursów. Potem może warto pójść na kurs przygotowujący do certyfikatów.

A już najmniej moim zdaniem opłaca się iść na kurs, aby nauczyć się mówić.
Powrót do góry
Martyna80

PostWysłany: Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początku warto w ogóle opanować technikę uczenia się, w sensie odpowiedniego wyćwiczenia mózgu. Przydatne mogą być np. takie mnemotechniki, które z powodzeniem są używane w celu trwałego zapamiętania dużej liczby słówek.
Powrót do góry
KamilKuczynski

PostWysłany: Poniedziałek, 7 maja 2012, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiek25 Napisał:
Ja mam niestety, słomiany zapał do nauki angielskiego... podobnie jak autor tego wątku, próbowałam już niemal wszystkiego... jak się zmotywować do nauki? chciałabym podszkolić język, jakieś podstawy mam, ale marne, a w czerwcu planuję wyjechać za granicę, do znajomej do Londynu, i zostać tam na jakiś czas. Chciałabym umieć się "dogadać", stąd moja rozpacz z powodu braku efektów w nauce.

Witaj.

Ja miałem tak samo, ale w końcu sobie z tym poradziłem.

Jeżeli chodzi o naukę wymowy to możesz spojrzeć na darmowy kurs: [url]kamilkuczynski.com[/url]

A co do motywacji. Pewnie po prostu nie chce Ci się przerabiać nudnych podręczników. I nie ma co się dziwić.

Najlepszą motywacją do nauki języka jest przyjemność i krótkookresowe cele. Niestety mało kto jest wytrzymać robienie rzeczy przez 2 lata po 2 godz. dziennie, bo kiedyś będzie miał lepszą pracę. Nasz umysł jest trochę jak dziecko. On chce mieć cukierek teraz i nie będzie czekał 3 godzin, żeby dostać 2.

Kiedyś próbowałem stawiać sobie cele długoterminowe. Nawet je sobie zapisywałem. Potem czytałem. Ale to wystarczało tylko na tydzień solidnej nauki. Z czego ostatnie dni to była katorga.

Ja bylem ogólnie ciężkim przypadkiem co do nauki języka obcego. Pomimo tego, że oceny w podstawówce i szkole miałem od 3 do 6 to z języków wahały się od 1 do 3. Czasami były nawet 5-ki, ale tylko z niemieckiego.

Nienawidziłem się uczyć języków!

Jednak teraz się to zmieniło. Lubie siedzie uczyć się po 3-4 godziny dziennie i czasami żałuje, ze tylko tyle. Dlaczego?

Bo zmieniłem to w zabawę i połączyłem z pasja. Tak jak wspominałem powyżej.

Na przykład dwa dni temu czytałem mangę po angielsku o 21 do 24. Następnego dnia z wypiekami na twarzy czytałem od 10 do 12 i znowu od 18 do 19. Oczywiście aż skończyłem.

Kiedyś przez cały weekend oglądałem filmy po angielsku. Jak mi się to udało? Bo była to bardzo interesująca kreskówka!!!

Natomiast nie mogę przekonać się już do podręczników. One zabijają całą przyjemność z nauki.
Powrót do góry
spokoloko

PostWysłany: Wtorek, 22 maja 2012, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio za namową chłopaka cudzoziemca zaczęłam kurs online. Umawiam się z lektorką na Skype 2 razy w tygodniu i mamy trochę konwersacji, a trochę gramatyki i różnych ćwiczeń. Na początku byłam nastawiona dość sceptycznie, ale postanowiłam spróbować, bo wcześniej chodziłam na 2 kursy, ale trochę brakowało mi motywacji, czasami nie chciało mi się dojeżdżać na zajęcia i opuszczałam dużo godzin. W każdym razie leniom, którzy chcą się uczyć języków polecam lekcje przez Skype;) Korzystam ze szkoły Edu Lingua International i jestem zadowolona, ale na rynku są też inne szkoły oferujące zajęcia online, więc proponuję się podzwonić i rozejrzeć się w ofertach.
Powrót do góry
Karolek

PostWysłany: Poniedziałek, 2 lipca 2012, 17:01    Temat postu: Nauka Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem angielskiego mozna nauczyć sie na różne sposoby i z różnych źródeł. Jeśli chodzi o nauke mówienia po angielsku to polecam słuchać radia bbc.Jest dobre jeśli ktoś rozumie co tam mówią Neutral pozdrawiam
Powrót do góry
KamilKuczynski

PostWysłany: Środa, 4 lipca 2012, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiek25 Napisał:
Dzięki za rady, KamilKuczynski, postaram się do nich dostosować Smile czyli podręcznikom mówimy stanowcze NIE Very Happy

Dokładnie tak. Jeżeli nie nauczyłeś się z nich przez 10 lat to podejrzewam, że i tak nie nauczysz się z nich.

Miałem zresztą taki sam problem. Musisz tylko pamiętać, aby książki były dostosowane do twojego poziomu tzn. rozumiesz z niej aż 90-95% tekstu. Jeżeli musisz korzystać z słownika tzn. że książka jest za trudna.

Jeżeli chcesz mówić to warto słuchać i to dużo. Inaczej nie będziesz rozumiał co do ciebie mówią. Ja osobiście najbardziej lubię nagrania AJ Hoge, które możesz pobrać tutaj. Ma on bardzo przyjemny głos, nagrania są dobrej jakości i ciekawe bo dotyczą w większości jak się uczyć angielskiego oraz rozwoju osobistego.

Korzystam również z podcastów BBC, gdzie można znaleźć nagrania o różnorodnej tematyce.

Cytat:

Moim zdaniem angielskiego mozna nauczyć sie na różne sposoby i z różnych źródeł. Jeśli chodzi o nauke mówienia po angielsku to polecam słuchać radia bbc.Jest dobre jeśli ktoś rozumie co tam mówią Neutral pozdrawiam

Pewnie, ze tak, ale to powinno być dostosowane do charakteru danej osoby. Niewiele osób umie się nauczyć z nudnych podręczników.
Natomiast już większość osób łapie z normalnych książek. Także polecam BBC. Mają dobre nagrania o nawet ciekawej tematyce (jak dla mnie).
Powrót do góry
Karolek

PostWysłany: Czwartek, 5 lipca 2012, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Też nie lubie uczyć się z podręczników. Jak napisałeś to zależy od charakteru. I jak dla mnie podcasty z radia bbc również mają fajną tematykę np.ostatnio słuchałem o braniu narkotyków przez młodych ludzi. Pozdrawiam
Powrót do góry
angielski Bielsko-Biała

PostWysłany: Czwartek, 30 sierpnia 2012, 13:17    Temat postu: Jak się uczyć ? Odpowiedz z cytatem

Najlepsza metoda to zatrudnienie profesjonalnego nauczyciela, który pokieruje Twoją nauką. No i praca. Nawet jedna godzina dynamicznie prowadzonych zajęć w tygodniu łącznie z 10 godzinami nauki samodzielnej wystarczy, żeby biegle opanować angielski po roku.
Powrót do góry
babyblue

PostWysłany: Środa, 3 października 2012, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tej stronce jest film jak się uczyć aby się nauczyć:

http://www.translatorkl.pl/index.php?id=produkt&productId=634

a może e-learning - oszczędzasz czas na dojazdy, siedzisz w domu i masz osobistego lektora:

http://www.translatorkl.pl/index.php?id=article&idArtykulu=12
Powrót do góry
forall

PostWysłany: Niedziela, 25 listopada 2012, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przypadkiem trafiłem na tę stronę ale od razu mi się spodobała.
Jak większość osób, sam nie mogę się zebrać aby poprawić swój angielski nawet wiedząc,że pozwoli mi to może na dostanie lepszej pracy za granicą.
Brakuje mi weny, chęci i ochoty i pewnie nie ma to złotego środka aby to poprawić.
Jak się uczyć aby się nie zniechęcić szybko, szczególnie gramatyka jak to opanować, żeby te czasy się w końcu człowiekowi nie myliły?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: