fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prisoner95

PostWysłany: Niedziela, 16 czerwca 2013, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wyżej również sądze że powinieneś zacząć słuchać rozmów po angielsku np.jakieś płyty. Możesz również z jakimś kolego przeprowadzać rozmowe po angielsku np.dialog.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek 97

PostWysłany: Piątek, 5 lipca 2013, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchac i rozmawiac jak najwiecej. Dobrym rozwiazaniem jest wyjazd za granice, do kraju gdzie wszysycy mowia po angielsku, np. do Anglii. Jeżdżę na takie kursy od 3 lat w kazde wakacje, przelamalem strach przed mowieniem. Jak slysze jak ludzie z calego swiata mowia po angielsku i jak go kalecza, to od razu mi lepiej i nie mam kompleksow Smile
Powrót do góry
Jakub Krajewski

PostWysłany: Piątek, 5 lipca 2013, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo dobrych porad, a ponieważ język angielski jest bardzo popularny, nie będziesz miał problemu żeby znaleźć coś dla siebie.

Powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agaaa

PostWysłany: Czwartek, 31 października 2013, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam na ostatnim kursie fast languages. bardzo intensywna nauka, 800 słów w tydzień metodą skojarzeń opracowaną przez mateusza grzesiaka. po szkoleniu dostajesz materiały na naukę na kolejny tydzień. dużo zależy od Ciebie, nie oczekuj, że przyjdziesz na kurs i ktoś Ci "włoży" do głowy słówka i zwroty. musisz być nastawiony na pracę, w sumie jak przy każdym kursie, bez względu na to, czy jest to kurs tygodniowy, czy szkoła semestralna. ja jestem bardzo zadowolona. kurs faktycznie trochę kosztuje, ale jak się przyłożysz to po nim faktycznie możesz się porozumieć po angielsku
Powrót do góry
MagBir
Gość

PostWysłany: Poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na naukę języka trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, ale nie możesz się do tego zmuszać, bo nic z tego nie wyjdzie. Dla mnie najlepszym sposobem jest oglądanie ulubionych seriali i filmów po angielsku. Nie denerwuje się jeżeli czegoś nie zrozumiem, bo wątek i tak zostaje zachowany a z czasem rozumie się praktycznie wszytsko. Co do nauki słownictwa to dla mnie najlepiej sprawdzają się fiszki.
Powrót do góry
nataliakozakiewicz
Gość

PostWysłany: Czwartek, 21 listopada 2013, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiając, jeśli nie masz znajomego z którym możesz rozm po ang. to może jakiś lektor? albo udaj się na czas angielski i tam poznaj kogoś, dziewczynę lub chłopaka i złap z nim/nią kontakt i z czasem może zaczniecie rozm np przez Skype po Ang. Mi się tak udało Smile i jest progres w nauce
Powrót do góry
edu-podroznik.pl

PostWysłany: Środa, 27 listopada 2013, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skype jest dobrą metodą na początek jak masz jakiegoś znajomego Angola Na pewno lepsze to aniżeli zapisanie się do jakiejś polskiej szkoły językowej bez native speakera. Ale najlepiej jak będziesz miał zajęcia indywidualnie lub max 3 osoby. Wiem z własnego doświadczenia, że najlepiej jest wyjechać na zagraniczny kurs językowy. Jesteś wtedy zmuszony niejako do nauki angielskiego i nie ma takiej sytuacji, że nauczyciel mówi po polsku o jakimś czasie, a potem każe Ci klepać to samo jak papuga. Poza tym Ci native speakerzy są wysoko kwalifikowani. Jeśli nie możesz na razie wyjechać to nauka przez Skype jest OK, ale poza Skypem radzę jeszcze oglądać filmy z BBC na youtube, czytać książki po angielsku i wejść na stronkę http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/.
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalinamich

PostWysłany: Wtorek, 21 października 2014, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie wydaje, ze mowic, mowic, mowic, jezeli nie bedziesz mowic, to niestety to ci ucieknie...
Powrót do góry
ZwrotyPoAngielsku

PostWysłany: Środa, 29 października 2014, 15:20    Temat postu: Słuchać i jeszcze raz słuchać. Odpowiedz z cytatem

Jest taka zasada, że słuchanie i rozumienie zawsze ma się lepsze od mówienia.
AJ Hoge z Effortless English to powiedział.
Im lepiej będziesz rozumiał ze słuchu tym lepiej będziesz potem mówił.
Tylko umiejętność słuchania zawsze będzie dużo lepsza niż mówienia, ale coraz lepsze rozumienie tekstu ze słuchu pociągnie do góry jak balon umiejętności mówienia. Mózg się uczy melodii języka.

Z mojej strony polem słuchanie pewnych, wybranych nagrań wielokrotnie, niemal do znudzenia.
Nie należy przeskakiwać ciągle na coś nowego.
Potem dobrze jest nawet na głos powtarzać te teksty.
Powrót do góry
propers

PostWysłany: Piątek, 31 października 2014, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie dobrą opcją jest mówienie i jeszcze raz mówienie. Mój brat wyjechał do Irlandii na kilka miesięcy i nauczył się płynnie mówić. Nigdy orłem z angielskiego nie był.
Powrót do góry
urcjusz

PostWysłany: Czwartek, 13 listopada 2014, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stobejczyk Napisał:
co by nie wymyślać to ćwiczenie czyni mistrzem. Pojedź sobie na wakacje z nauką języka, będziesz mieć przyjemne z pożytecznym.

na to juz u mnie chyba niestety za późno, ale zawsze zostanie mi możliwość podjęcia pracy zagranicą i wtedy no może w końcu przełamie się i naucze rozmawiać po angielsku ; /

A teraz do artykułu zapraszam list od kruka - ciekawy

Ostatnio zmieniony przez urcjusz dnia Środa, 20 maja 2015, 10:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
LukLev

PostWysłany: Czwartek, 15 stycznia 2015, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam osobiście uczyłem się mówić po angielsku ucząc się gotowych zdań i zwrotów,
których naukę poprzedziłem opanowaniem większości najczęściej na co dzień używanego angielskiego słownictwa.
Korzystałem głównie z kursów Mp3 oraz metod o których pisałem w tym temacie: Szybka Nauka mówienia po angielsku.
Myślę, że to bardzo szybka metoda aby przełamać barierę i zacząć mówić.
I nie przejmujcie jeśli popełnicie błąd lub zdanie będzie niegramatyczne, najważniejsze jest to żeby zostać zrozumianym.
---------------------------
1000 słów Angielski - moje metody nauki angielskiego dla początkujących.
Powrót do góry
Magneto29
Gość

PostWysłany: Piątek, 13 lutego 2015, 18:25    Temat postu: Nauka mówienia po angielsku Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swój sposób nauki mówienia po angielsku. Ja chodziłem na kurs, który bardzo dużo mi dał m.in. jeśli chodzi o płynność mówienia. A uczyłem się w empik school.
Powrót do góry
migoe

PostWysłany: Środa, 11 marca 2015, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

chętnie pomówię po angielsku z kimś, kto jest b2. Nie mam możliwości zapisania się na kursy, uczę się sama. Nie mam możliwości wziąć korepetycji z native spikerem. Szukam osób, które są w podobnej jak ja sytuacji ( brak środków na naukę), a mimo to chcą się uczyć języka. Pozdrawiam,
Powrót do góry
lunka

PostWysłany: Wtorek, 21 kwietnia 2015, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najszybciej zacząć mówić? Na początek - po prostu mówić. Dużo osób ma takie problem z "przełamaniem się". Jeśli już się odważycie i zaczniecie gadać, dalej już będzie coraz lepiej Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: