fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przygoda na lotnisku
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardozo

PostWysłany: Niedziela, 7 października 2012, 23:37    Temat postu: Przygoda na lotnisku Odpowiedz z cytatem

Witam,
trochę czasu mnie nie było, jeździłem, latałem po świecie i robiłem różne inne rzeczy w tym czasie, ale o iselu oczywiście nie zapomniałem. Od czasu do czasu tylko zaglądnąłem na forum, ale za to częściej na bloga.

Odnośnie przygody jaką miałem to działo się wszystko na lotnisku w Monachium. Dostałem maila z instrukcjami, bo miałem dotrzeć w pewne miejsce w Austrii. Tak więc wydrukowałem go przed wylotem i gdy już byłem w Monachium to zacząłem poruszać się wg instrukcji. Kazano mi odszukać stanowisko handlowe pewnego przewoźnika, który miał mnie przetransportować do Tyrolu. Tak więc odnalazłem, jednak wielkie moje zdumienie było gdy nie zastałem tam nikogo i stał tylko telefon... W mailu podpunkt ten zawierał gwiazdkę i na dole pisało coś w ten deseń: *jeżeli nikogo nie będzie na stanowisku to wykręć numer 97... w telefonie, który tam leży i skontaktujesz się z obsługą. Zrobiłem jak kazano. Dodzwoniłem się do jakiegoś starszego pana, który po angielsku kojarzył pojedyncze słowa, byłem nieco przestraszony sytuacją i próbowałem się po niemiecku dogadać. Dialog niemiecko-angielski trwał dobre 10 minut, ale udało się, ustaliliśmy, że za 20 minut miał się po mnie zgłosić kierowca. Ledwo odłożyłem słuchawkę, a tu nagle przychodzi do stanowiska jakiś gostek z herbatą i mówi, że to właśnie on czeka na mnie, żeby mnie zawieźć do Tyrolu. Very Happy Nie wiem kim był ten starszy pan, z którym rozmawiałem, nie wiem też czy tamten umówiony przeze mnie kierowca się zgłosił, ale ja na całe szczęście dotarłem bezpiecznie do celu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rutt

PostWysłany: Niedziela, 1 grudnia 2013, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, widzisz, ten świat jest zadziwiający. Ale historię miałeś niezłą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomeks

PostWysłany: Wtorek, 17 grudnia 2013, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I takie rzeczy się zdarzają, przynajmniej zapamiętasz ten incydent na całe życie Smile
Powrót do góry
toples

PostWysłany: Czwartek, 11 września 2014, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szczęście się dobrze skończyło Smile
Powrót do góry
Gaahl

PostWysłany: Poniedziałek, 23 marca 2015, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby śmiesznie ale trzeba czasem uważać co się mówi.
Spis gier MMORPG
Powrót do góry
lunka

PostWysłany: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja jak z filmu ;]
Powrót do góry
Pretexxt

PostWysłany: Czwartek, 23 kwietnia 2015, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mogłeś odmówić tego drugiego kierowcę, przyjechał a tu Ciebie brak, jak w czeskim filmie
Powrót do góry
mander67

PostWysłany: Piątek, 24 kwietnia 2015, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na lotnisku zawsze zdarzają się najlepsze historie Wink
Powrót do góry
Maria44

PostWysłany: Środa, 3 czerwca 2015, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również uważam, że niegrzecznie było nie powiedzieć drugiemu kierowcy ze już pan odnalazł przewoźnika.
Powrót do góry
kowanka

PostWysłany: Środa, 17 czerwca 2015, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie sytuacje na lotniskach często mają miejsce, co nie zmienia faktu, że powinny tam pracować osoby przynajmniej z podstawowym angielskim.
Powrót do góry
KKasia

PostWysłany: Środa, 17 czerwca 2015, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezła historia Smile I co z tego, że Ty znasz języki, jak z innymi się nie dogadasz Very Happy
Powrót do góry
Malineka

PostWysłany: Piątek, 19 czerwca 2015, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

trzeba przyznać historia niesamowita. Prawie jak z filmu. Ale z tego co wiem to takie przygody często się zdarzają. Oby jednak z dala ode mnie.

Ostatnio zmieniony przez Malineka dnia Wtorek, 6 października 2015, 6:45, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
mkondras511
Gość

PostWysłany: Wtorek, 30 czerwca 2015, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem tak samo Very Happy
Powrót do góry
Pierdziwoj

PostWysłany: Piątek, 3 lipca 2015, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pojechałem do Anglii to na lotnisku zapomniąłem wszystko co umiałem. Wtedy Polska nie była jeszcze w unii i trzeba było przejść osobnym wejściem i stoczyć rozmowę z oficerem. Spytał mnie się gdzie się urodziłem, a ja nic.
Dopiero po chwili skumałem, że to angielski i coś tam odbąknołem.
Spociłem się trochę.
Powrót do góry
Krezus

PostWysłany: Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Jak pierwszy raz byłem w Anglii to też miałem problem ze zrozumieniem angielskiego...wszystko przez to, że osłuchałem się z językiem głównie przy filmach amerykańskich, a tutaj jednak wymowa zupełnie inna Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Przygody z językiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: